Niezbędnik kobiety: tusze

Tworząc podstawową kolekcję kosmetyków każda z nas na pewno nie obędzie się bez tuszu do rzęs. Jest to składnik absolutnie niezbędny, by podkreślić nie tylko urodę, ale też siłę spojrzenia.

Tusze do rzęs można dzielić na wiele kategorii, lecz tak naprawdę ich działanie jest możliwe do skategoryzowania w dwóch grupach: tuszach pogrubiających i wydłużających.

tusz do rzęs Max FactorTusz do rzęs pogrubiający ma za zadanie przede wszystkim optycznie zagęścić linię rzęs, co czyni w delikatny sposób oblepiając nasze naturalne włoski. Powstająca dookoła rzęsy powłoka składająca się z tuszu sprawia, że wachlarz rzęs zmienia kolor na głębszy i bardziej przykuwa uwagę. Oczywiście pogrubiające tusze mogą pełnić również inne role, na przykład podkręcać rzęsy, jednak na zawsze ich głównym zadaniem pozostanie uzupełnienie „dziur” w naszej naturalnej linii rzęs.

Tusz do rzęs wydłużający w przeciwieństwie do przeciwnika nadbudowuje się nie wokół, ale „w górę” włoska wydłużając go nawet (przy lepszych tuszach) o około 30%. Przy jednoczesnym zastosowaniu zalotki i tuszu wydłużającego można osiągnąć spektakularny efekt.

W zależności od okazji warto używać obu tuszy w sposób naprzemienny lub mieszać ze sobą ich warstwy, by osiągnąć efekt odpowiadający naszym oczekiwaniom.