nuxe huile prodigieuse

Dobrodziejstwo zawarte w suchym olejku

Wiele kobiet, choć docenia dobroczynne właściwości olejków pielęgnacyjnych, nie stosuje ich ze względu na lepką i tłustą konsystencję. Dlatego też nowoczesne firmy produkujące kosmetyki wychodzą naprzeciw wymaganiom takich konsumentów i tworzą olejki w nowoczesnym wydaniu.

Suchy olejek Nuxe Huile Prodigieuse

Czym różni się olejek tradycyjny od suchego? Po pierwsze bardziej przystępną konsystencją, która nie zostawia na skórze tłustych śladów. Dzieje się to za sprawą wzbogacenia ich składu suchymi emolientami. Dzięki temu olejek zachowuje swoje dobroczynne właściwości nawilżające, łagodzące, regenerujące, przeciwzmarszczkowe, antybakteryjne i inne, ale nie jest już tłusty i oleisty w odczuciu.

Bogactwo roślinne w Huile Prodigieuse Nuxe

Nuxe huile prodigieuse to kosmetyk w 98% naturalny. Zawarte w nim wyciągi pozyskane ze szlachetnych roślin sprawiają, że jest to produkt niezwykle odżywczy, nawilżający i regenerujący skórę. Zawiera w swoim składzie aż siedem drogocennych olejków:

– arganowy

– kameliowy

– orzechowy

– Tsubaki

– migdałowy

– ogórecznikowy

– makadamia

Tak bogata formuła kosmetyku pozytywnie wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. Możemy go używać zarówno jako produkt służący do demakijażu, nawilżania skóry, a nawet do olejowania włosów. Suchy olejek Nuxe charakteryzuje się pięknym zapachem, który otula nasze ciało, dając uczucie odprężenia i relaksu.

nuxe huile prodigieuse

Właściwości poszczególnych olejków

Biorąc pod uwagę bogactwo olejków w kosmetykach Nuxe warto przyjrzeć się właściwościom każdego z nich. Tsubaki jest pozyskiwany z japońskiej rośliny o tej samej nazwie. Olejek ten chroni, nawilża i regeneruje skórę. Olejek z kamelii pozyskiwany jest z nasion kamelii, która rośnie w Azji. Zawiera nienasycony kwas tłuszczowy omega 9, który znany jest z właściwości nawilżających i odżywczych. Olejek arganowy zawiera kwasy tłuszczowe omega 6 i sterole, słynące z dużej skuteczności odżywiania i regeneracji włosów i skóry. Migdał, ogórecznik i orzech laskowy to także rośliny słynące z niesamowitych właściwości pielęgnacyjnych.

Warto zaznaczyć, że kosmetyk dobrej jakości zawiera tylko olejki tłoczone na zimno. Używając takich produktów, możemy poprawić stan naszej skóry i włosów w znacznym stopniu.