Czy maski na stopy są skuteczne

Czy maski na stopy są skuteczne?

Piękne i zadbane stopy to marzenie każdego. Martwy naskórek na stopach nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i również nieprzyjemnie pachnie. Badania wykazują, że szorstkie stopy są zmorą co drugiej osoby. Na szczęście obecny rynek oferuje w walce z szorstką skórą kosmetyki takie jak maski na stopy i peelingi. Warto podkreślić, że peeling do stóp stworzony w domowym zaciszu może być również bardzo skuteczny!

Pielęgnacja stóp

Pielęgnacja stóp wymaga cierpliwości i systematyczności, ponieważ stopy są tą częścią ciała, która jest bardzo wrażliwa na zmieniające się warunki atmosferyczne. Stopy mają również tendencję do nadmiernego przesuszenia, twardnienia i nadmiernego rogowacenia. Proces ten jest spowodowany tym, że na stopy pozbawione są gruczołów łojowych, których celem jest natłuszczenie naskórka. Efektem czego jest sucha i popękana skóra stóp, która w skrajnych przypadkach może powodować ból i tym samym konieczna jest wizyta u podologa.

Peelingi czy maski na stopy? Co jest skuteczniejsze?

Sukcesywne stosowanie maski na stopy tutaj sprawi, że skóra z czasem stanie się bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku. Natomiast najlepszy efekt można uzyskać stosując również peeling do stóp.

maska do stóp

Można użyć gotowych peelingów zakupionych w drogeriach, lub przygotować samemu z produktów domowych. Przygotowując domowy zabieg warto postawić na peeling z kawy. Jest to zabieg bez wątpienia bardzo tani i dostępny – kawa niemalże jest w każdym domu! Wystarczy wymieszać dwie łyżki zmielonej kawy z olejkiem kokosowym lub oliwy  z oliwek i dodać odrobinę soku z cytryny! Połączenie to skutecznie poradzi sobie z martwym naskórkiem!

Dużą popularnością cieszy się również peeling cukrowy. Warto wybrać cukier gruboziarnisty, aby ścieranie było jak najbardziej intensywne. Można również dodać łyżkę miodu, przez co stopy będą odpowiednio nawilżone. Nie trzeba, więc wydawać niepotrzebnie pieniędzy na droższe preparaty dostępne w drogeriach, ponieważ ten sam efekt można uzyskać wykorzystując produkty domowe.