kobieta pod prysznicem nakłada maskę na włosy

Maski do włosów – dlaczego warto z nich korzystać?

Maski do włosów stanowią jeden z podstawowych produktów pielęgnacyjnych. Ich regularne stosowanie znacząco poprawia stan włosów, dogłębnie je odżywiając i wzmacniając ze względu na dużą koncentrację składników aktywnych. Jak dokładnie działa maska do włosów oraz dlaczego warto uwzględnić ją w swojej pielęgnacji?

Zalety masek do włosów

stnieje wiele rodzajów masek, kierowanych do włosów o różnych potrzebach (zobacz https://www.cocolita.pl/maski). W zależności od składników aktywnych mają one różny wpływ na włosy – mogą je nawilżać, odbudowywać zniszczoną strukturę włosa czy przywracać im zdrowy wygląd po zabiegach koloryzujących. W odróżnieniu od innych produktów do pielęgnacji włosów, maski dają zauważalne efekty już po pierwszym użyciu. Po kuracji włosy są miękkie, wyraźnie wygładzone i wyglądają zdrowiej.

Mogłoby się wydawać, że maska na włosy jest produktem dość kłopotliwym w użyciu. Kuracja odżywcza w użyciem tego kosmetyku wymaga bowiem pozostawienia go na włosach przez okres od kilku do kilkunastu minut. Dopiero kiedy składniki aktywne wchłoną się we włosy, produkt można zmyć.

W praktyce jednak maskę można pozostawić na włosach podczas wykonywania innych czynności, na przykład oglądania telewizji, dzięki czemu kuracja staje się łatwa i przyjemna. Dodatkowo z kosmetyku nie trzeba korzystać przy każdym myciu włosów, a jedynie 1-2 razy w tygodniu.

Kiedy stosować maski do włosów?

Z masek do włosów powinien korzystać każdy, niezależnie od rodzaju włosów, ich kondycji czy obecności innych produktów w pielęgnacji. W pierwszej kolejności powinny jednak sięgnąć po nie te osoby, których włosy są przesuszone, osłabione i ich ogólny stan wymaga kompleksowej pielęgnacji. Ze względu na wysokie stężenie składników aktywnych maski do włosów mają silniejsze działanie niż zwykłe odżywki.

Wybierając maskę do włosów należy w pierwszej kolejności uwzględnić potrzeby swoich włosów. Jeśli są one przesuszone, najlepiej sprawdzi się maska nawilżająca, jeśli zniszczone – odbudowująca. Ważne jest również to, aby maska nie zawierała w swoim składzie dużej ilości silikonów, alkoholu i sztucznych składników, które przy częstym stosowaniu mogą wysuszać włosy.