Kosmetyczna odżywka czy olejek rycynowy? Wzmacnianie rzęs

Naturalna pielęgnacja niesie w sobie ogromne pokłady ludowej mądrości zaklętej niegdyś w „magicznych” miksturach (tak naprawdę wykorzystujących po prostu właściwości lecznicze i pielęgnacyjne naturalnych produktów).

pielęgnacja oczuCeniony przez medycynę ludową olejek rycynowy ma również szereg właściwości pielęgnacyjnych i odżywczych stosowanych przy dbaniu o urodę. Zasłynął zwłaszcza z tego, że wzmacnia cebulki włosów, przeciwdziała ich wypadaniu oraz stymuluje porost nowych. Tak samo działa jako odżywka do rzęs (także brwi), powodując ich zagęszczenie i wzmocnienie.

Olejek rycynowy zawiera kwasy tłuszczowe Omega-6 odpowiedzialne za zdrowy wygląd włosów oraz ich wewnętrzną odbudowę. Jedyną jego wadą jest trudna i niewdzięczna aplikacja – nakładanie go czy to za pomocą opuszków palców, czy małej szczoteczki jest trudne, zwłaszcza, że olejek lubi spływać i trudno jest sprawić, by pozostał na miejscu. Konieczne jest również codzienne, regularne powtarzanie zabiegu, bowiem tylko w ten sposób otrzymamy zadowalające rezultaty.

Kosmetyczne odżywki do rzęs przynoszą równie dobre rezultaty, jednak kuracja nimi kosztuje więcej. Mogą być nakładane również pod mascarę i chronić włoski przed wpływem czynników zewnętrznych.