szczotkowanie zębów

Co zrobić, by mieć białe zęby?

Białe, pozbawione przebarwień zęby to wielki atut – łatwo można je zauważyć, gdyż biel mocno rzuca się w oczy i jest ważnym atrybutem zadbanego człowieka. Jest wiele sposobów, by go sobie zapewnić.

Pasta wybielająca do zębów

Zastosowanie past do zębów z efektem wybielania z pewnością jest pierwszym krokiem, na jaki decyduje się każdy, kto doszedł do wniosku, że jego zęby potrzebują rozjaśnienia. Niektóre osoby stosują takie pasty stale, zwłaszcza że obecnie są one dostępne w drogeriach, nie tylko w aptekach. Bardziej zaawansowane działanie mają jednak pasty dostępne właśnie w aptekach, przeznaczone nie do ciągłego stosowania, a do przeprowadzenia kuracji. Niemniej jednak to pierwsze rozwiązanie jest o tyle wygodne, że można pozbywać się przebarwień dzień po dniu, a przy tym taka pasta do zębów zapewnia jednocześnie ich dokładne wyczyszczenie i ochronę przed próchnicą.

Inne środki wybielające

Można uznać, że wybielająca pasta zapewnia najłagodniejsze działanie. Kiedy chce się mocnego efektu, trzeba sięgnąć po inne środki, przeznaczone do wykonywania zwykle kilkutygodniowych (rzadziej kilkudniowych) kuracji. Z nimi trzeba jednak postępować ostrożnie, gdyż ich przetrzymywanie na zębach czy zbyt długie stosowanie może doprowadzić do zniszczenia szkliwa. Jeśli chodzi o ich skuteczność, bywa z tym różnie, na przykład w sieci można znaleźć bardzo różne opinie, od entuzjastycznych, do krytycznych. Jest to spowodowane faktem, że takie środki mogą odsłonić naturalną biel zębów, nie rozjaśnią kości. Jeżeli więc ktoś ma z natury zęby bardziej żółtawe niż białe, nie uzyska śnieżnej bieli.

Wybielanie u dentysty

Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim przez osoby dysponujące większym budżetem, gdyż nie da się ukryć, że takie zabiegi generują spore koszty. Rzadko jest to kilkaset złotych, nieraz nawet koszt sięga kilku tysięcy, zatem na rozwiązanie to decydują się na przykład osoby przygotowujące się do swojego ślubu. Warto przy tym pamiętać, że efekt takiego zabiegu nie utrzyma się rzecz jasna na stałe – nawet po kilku miesiącach zęby mogą znów ściemnieć.