odżywka do włosów

Odżywki proteinowe – dlaczego warto wprowadzić je do codziennej pielęgnacji włosów?

Wszyscy zwolennicy prawidłowej pielęgnacji włosów znają profesjonalny podział kosmetyków, pośród których można wymienić humektanty, emolienty oraz produkty proteinowe. Ostatnie z nich są niezbędne podczas dbania o każdy typ włosów, przyczyniają się one również do ich znacznej regeneracji. Właśnie dlatego na rynku dostępnych jest tak wiele odżywek proteinowych. W jaki sposób oddziałują one na włosy? Kiedy należy je stosować? Jak używać odżywki proteinowe?

Zbawienna moc protein

Równowaga PEH w pielęgnacji włosów wymaga regularnego stosowania protein. Substancje te regenerują łuskę włosa i odbudowują jego strukturę. Ponadto przyczyniają się one do nadania objętości fryzurze. Są one szczególnie polecane osobom poddającym się zabiegom koloryzacji oraz modelowania włosów przy pomocy temperatury. Profesjonalna odżywka proteinowa powinna posiadać w swym składzie, substancje takie jak jedwab, kolagen, keratyna oraz elastyna. Wprowadzenie ich do codziennego użytku może w znaczący sposób przyczynić się do uzyskania gęstych i lśniących włosów.

Jak rozpoznać, że włosy potrzebują protein?

Określony wygląd włosów może pomóc w podjęciu decyzji o zastosowaniu w pielęgnacji odżywek proteinowych. Jeżeli mają one tendencję do puszenia, strączkowania oraz tzw. osiadania u nasady to z pewnością brakuje im kosmetyków z proteinami. Przy niedoborze tych składników pojawia się również nadmierne przetłuszczenie włosów i rozprostowywanie skrętu pomimo stosowania środków do stylizacji. Warto wówczas sięgnąć po maski odżywiające, produkty do spłukiwania oraz odżywki, które wczesuje się w łuskę włosa.

odżywka do włosów

Prawidłowe proteinowanie włosów

Proteinowaniem nazywa się ogół zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym włosom dostarczane są proteiny. Jednym z najpopularniejszych sposobów ich odżywiania jest stosowanie masek, które nakłada się na głowę i zmywa po określonym czasie. Podczas tej metody substancje aktywne wnikają we strukturę włosa, dzięki czemu fryzura jest mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych oraz urazy mechaniczne. Ponadto warto zaopatrzyć się w odżywki proteinowe do włosów. Jest to grupa kosmetyków używanych podczas mycia skóry głowy. Mogą być one stosowane niemal codziennie, dlatego skutecznie przyczyniają się do zachowania właściwego PEH. Wiele osób ceni odżywki proteinowe za skoncentrowaną dawkę składników regeneracyjnych, które otaczają pasma włosów i sprawiają, że przywracany jest ich naturalny, zdrowy wygląd. Dodatkowo, wprowadzenie ich do rutyny pielęgnacyjnej może pomóc w wydobyciu skrętu oraz utrzymaniu loków na głowie. Odżywka proteinowa do włosów występuje również w postaci aerozolu, którym spryskuje się fryzurę po myciu. Jest to doskonały sposób do zabezpieczenia pasm przed nadmiernym promieniowaniem UV. Każda z form stosowania odżywek na bazie protein sprawi, że kosmyki nabiorą wigoru i będą idealnie prezentować się nawet bez ich modelowania. Z tego powodu należy rozważyć zakup produktu, który sprosta oczekiwaniom wszystkich włosów.