Avene XeraCalm

Avene XeraCalm – emolienty z wodą termalną i lipidami

Świąd skóry może być wywołany bardzo różnymi przyczynami, a jedną z nich są alergie oraz towarzyszące im bardzo często atopowe zapalenie skóry. Również nadmiernie przesuszona skóra powoduje dyskomfort i uczucie swędzenia. W takich wypadkach zaleca się stosowanie specjalnych dermokosmetyków, tzw. emolientów.

Co zastosować na wysuszoną i swędzącą skórę?

W przypadku, gdy przesuszona skóra jest wynikiem alergii lub AZS, warto wspomagać się właśnie dermokosmetykami. Emolienty zawierają przede wszystkim same naturalne składniki, w tym jak najmniejszą ich ilość oraz pozbawione są takich dodatków jak konserwanty, barwniki czy substancje zapachowe. Nie wywołują alergii, a ich zadaniem jest również wspomóc skórę w odzyskaniu jej naturalnej odporności. Taką rolę pełnią również kosmetyki Avene XeraCalm z drogerii Cocolita.pl.

Woda termalna i lipidy

Seria XeraCalm to przede wszystkim kremy i balsamy, które mają za zadanie odbudowywać naturalną hydro-lipidową barierę na skórze. Ich zaletą jest zastosowanie w nich jak najmniejszej ilości składników. Są to jednak trzy kluczowe komponenty:

Avene XeraCalm

– Kompleks l-modulia,

– Cer-Omega,

– woda termalna Avene.

Składniki te mają działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i odbudowujące. Dzięki temu nawet w 97% zmniejsza się świąd skóry, staje się ona nawilżona, ukojona, zregenerowana, a co najważniejsze, uaktywniają się jej naturalne mechanizmy ochronne, co sprawia, że przy regularnym stosowaniu problem z przesuszoną skórą zaczyna znikać.

Kosmetyki Avene XeraCalm AD przeznaczone są zarówno dla niemowląt, dzieci, jak i dorosłych przy takich schorzeniach jak AZS. Pomoce są także w przypadku mocno przesuszonej i wywołującej poczucie szczególnego dyskomfortu skórze. Pozbawione są sztucznych dodatków takich jak barwniki, konserwanty i zapachy.

Jak stosować?

Kosmetyków Avene XeraCalm najlepiej używać dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę. Jeszcze lepsze efekty osiąga się przy zastosowaniu specjalnych emolientów do mycia i kąpieli. Regularne stosowanie zdecydowanie pozwala zminimalizować, a nawet wyeliminować tego rodzaju problemy skórne.