żel do mycia twarzy cerave

Pielęgnacja skóry atopowej z żelem CeraVe do mycia twarzy

Atopowe zapalenie skóry może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym między innymi zmianami pogodowymi czy kontaktem z tekstyliami lub chemikaliami. Leczenie dolegliwości w tym wypadku obejmuje stosowanie produktów, które ograniczają przykre dolegliwości. Konieczne jest również ograniczanie ekspozycji na czynniki powodujące zaostrzenie objawów choroby.

Czym cechuje się atopowe zapalenie skóry?

W przebiegu choroby dochodzić może do zaostrzenia objawów na skutek ekspozycji na czynniki drażniące. W przypadku nasilenia się zmian na skórze należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie oraz łagodzenie świądu. Drapanie w tym wypadku nie jest pożądane, ponieważ może prowadzić do uszkodzenia skóry.

Jakie mogą być przyczyny przykrych dolegliwości?

żel do mycia twarzy cerave

Wśród czynników, które mogą nasilać dolegliwość objawów wymienić należy kontakt z szorstkimi materiałami i detergentami, Nie bez znaczenia jest również w tym wypadku stres, palenie papierosów, nadmierna potliwość czy ekspozycja na nagłe zmiany temperatury i wilgotności. Warto również podkreślić, że występowanie choroby związane jest z określoną predyspozycją genetyczną.   

W jaki sposób można ograniczać przykre dolegliwości?

W przypadku nadmiernej suchości skóry należy dążyć do jej skutecznego i trwałego nawilżenia. Należy unikać kontaktu z czynnikami, które mogą wyzwalać chorobę oraz nasilać jej objawy. Poza tym, warto rezygnować z przebywania na słońcu, ograniczać ilość sytuacji, które mogą powodować nadmierny stres, a także starannie pielęgnować skórę.

W jaki sposób należy pielęgnować skórę skłonną do atopii?    

Skóra skłonna do atopii powinna być pielęgnowana z użyciem specjalistycznych produktów, w tym choćby żelu CeraVe do mycia twarzy. CeraVe żel do mycia twarzy to kosmetyk, który delikatnie oczyszcza skórę, a jednocześnie nie powoduje jej podrażnień. Zawiera on w swoim składzie ceramidy, które są skuteczne w walce ze zmianami skórnymi. Wpływają one bowiem na odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry oraz pomagają zachować jej odpowiedni poziom nawilżenia. Żel do mycia twarzy CeraVe z tego sklepu zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy i oleje, które doskonale nawilżają skórę oraz niacynamidy, które pomagają ją normalizować.