odtłuszczacz do paznokci

Aceton, czy cleaner do paznokci?

Dla każdej osoby, która kiedykolwiek pokrywała swoje paznokcie lakierem, oczywiste stało się, że ich powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona. Resztka starego lakieru spowoduje powstanie nierówności, a  delikatna warstwa tłuszczu sprawi, że nowa farba nie będzie solidnie trzymała. Na szczęście powstał zmywacz do paznokci. No właśnie! Zmywacz czy jednak cleaner?

Środki z acetonem

Częstym wyborem Polek są środki, których jedynym składnikiem jest aceton. Popularny zmywacz do paznokci bez trudu radzi sobie zarówno z tłuszczem, jak i starym lakierem. Aceton to substancja bardzo żrąca, która bez trudu rozpuszcza tworzywa sztuczne i negatywnie wpływa na tkanki organiczne. Oznacza to tyle, że z pewnością usunie niechcianą warstwę lakieru, ale także może negatywnie wpłynąć na płytkę paznokcia.

Cleaner do paznokci

Dużo bardziej przyjaznymi substancjami są cleanery do paznokci. Ich działanie nie jest aż tak mocne, jak wyżej wymienionego zmywacza, więc lepiej sprawdzą się przy częstych zmianach kolorów lakieru. Odtłuszczacz do paznokci występuje także zwykle w kilku wersjach (zobacz na: https://www.cocolita.pl/cleanery). Różnią się one między sobą przede wszystkim siłą działania. Produkty typu soft polecić można dla osób, których paznokcie są zniszczone. Mocniejsze środki, czyli nazwane najczęściej „hard” będą znacznie skuteczniejsze, ale lepiej używać ich w przypadku paznokci o zdrowej płytce.

Co wybrać?

Każdy najlepiej wie jakie produkty mu służą, a jakie nie. Najlepszym sposobem jest spróbowanie każdego produktu i ocena we własnym zakresie. Cleanery  z pewnością ograniczają negatywny wpływ na tkankę i ich stosowanie może okazać się lepsze przy częstych zmianach kolorystyki paznokci. W przypadku widocznych, negatywnych zmian, warto odłożyć na bok aceton i skłonić się ku delikatniejszemu produktowi. Wszystko jednak jest dla ludzi i być może warto podejmować decyzję w zależności od sytuacji. Warto wybrać zgodnie z własnymi odczuciami, zwłaszcza że cena obu tych środków nie odbiega od siebie znacząco i z pewnością żaden z nich nie nadszarpnie budżetu domowego.